chrome firefox opera safari iexplorer

У Рівному знайшли фрагменти посуду 16 століття

31 травня 2016 о 08:39

Фрагменти посуду, яким користувалися у 16 столітті, кахлі, якими було модно прикрашати печі 5 століть тому, підземелля, які можуть виявитися частиною колись розкішної резиденції князів. На такі знахідки натрапили археологи у центрі Рівного. Річ у тім, що в місті  втілюють  проект із пошуку залишків палацу князів Любомирських.  Вони були останніми володарями Рівного. Палац звели у 18 столітті. Він пережив війну і пожежу. Натомість колишню княжу резиденцію знищили за радянської влади – її підірвали. На місці, де стояв палац, археологи раніше не працювали. Тож мусили провести експертизу території. Тим часом результати досліджень обнадійливі, кажуть науковці.

«Впевненості що від палацу щось залишилося після того, як його зруйнували, не було. Але під час проведення археологічної експертизи ми натрапили на перспективні знахідки. Зокрема, розкрили  фундамент давньої будівлі. Чи це  залишки саме резиденції князів Любомирських, можна буде сказати після подальших досліджень. Ми маємо розкрити більшу площу. Також виявили цеглу, яку випалювали в 17-18 столітті. Саме з неї міг бути побудований палац, — пояснює археолог Богдан Прищепа. -  Крім того, є знахідки більш раннього періоду. Це, зокрема, фрагменти посуду, яким користувалися у 16 столітті, у добу князів Острозьких. А ще ми виявили кахлі. Для мене, як археолога, вони дуже цікаві. Справа в тому, що в той час було модно обкладати ними печі. Але кахлі робили не пласкі, а об’ємні -у вигляді коробки . Поверхня ж була орнаментована. А ще під час цих розкопок ми натрапили на поселення первісної доби».

Тим часом продовжити розкопки на місці, де був палац Любомирських, планують вже у червні.

 

Джерело: day.kyiv.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути