chrome firefox opera safari iexplorer

Музей-садиба М. Костомарова приймає перших гостей

25 червня 2016 о 21:16

Сьогодні в селі Дідівці Чернігівської області Прилуцького району в музеї-садибі М. Костомарова провели першу ознайомчу екскурсію. Більша частина експозиції присвячена його суспільній та творчій діяльності, напрацюванням та здобуткам. Значну частину виставки також займає діяльність Кирило-Мифодіївського братства, в якому сам М. Костомаров був ідеологом та одним із керівників.

Відкривати  першу екскурсію приїхали  ініціатори створення Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко та голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль. Презентацію експозиції для гостей та журналістів провів культуролог, заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов. 

Довідково

Над створенням Історико-меморіального комплексу «Садиба Миколи Костомарова» засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, голова Благодійного фонду «Європа» Валерій Дубіль та заслужений діяч мистецтв України Борис Дєдов працюють з 2008 року.

На сьогодні основні будівельні роботи з відновлення музею-садиби завершились. Також у ньому вже розміщені перші експозиції, присвячені постаті Миколи Костомарова та Кирило-Мефодіївському товариству. Як відомо, Микола Костомаров був одним із ідеологів Кирило-Мефодіївського братства та автором знаменитої «Книги буття українського народу», світоглядної конституції України.

Остаточне завершення робіт заплановане на 2017-й рік, коли виповниться 200 років з дня народження Миколи Костомарова.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути