1 липня в місті Ніжин, яке в акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» представляє Чернігівську область, з гордістю демонстрували історичні та архітектурні пам`ятки різних історичних періодів.
Під час прес-туру, організованого Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» за сприяння народного депутата Олександр Кодола та міського голови Ніжина Анатолія Лінника, журналістів ознайомили зі спадщиною різних епох та розповіли про різні періоди розвитку та занепаду міста.
За підрахунками фахівців, у місті налічується до 300 історичних будівель, з яких понад 70 мають велику культурну та історичну цінність.
На державному обліку перебуває 6 пам'яток археології, 55 — історії, 12 — монументального мистецтва. Така кількість цікавих місць задовольнить навіть найвибагливішого туриста, а цікаве розташування робить місто справжнім музеєм під відкритим небом.
Презентація розпочалася на Поштовій станції, де сьогодні організували музей з постійнодіючою експозицією. Ціна на екскурсії в Ніжині в середньому становить 15 грн., проте діють постійні знижки для пільгових категорій та студентів, а в деяких музеях вхід взагалі вільний.
Особливу увагу учасників туру привернув Музей рідкісної книги, який функціонує на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
В музеї знаходяться безліч рідкісних рукописів та копій. Українська художня література та публіцистика представлена в музеї раритетними виданнями творів Г. Сковороди, І. Котляревського, Г. Квітки-Основ'яненка, П. Куліша, М. Драгоманова, І. Нечуй-Левицького, О. Кониського, Лесі Українки, І. Франка.
Почесне місце в експозиції займає творчість видатного ніжинського «студента» — письменника Миколи Васильовича Гоголя, також заслуговує на увагу підбірка творів Тараса Григоровича Шевченка, зокрема три видання «Кобзаря» великого українського поета: петербурзьке 1867, празьке 1876 та київське 1918 року.
Окрема вітрина присвячена рідкісним виданням часів українських національно-визвольних змагань та Української Народної Республіки 1918—20 років.
В музеї знаходиться рідкісна книга Physica Sacra, яку було відреставровано з допомогою Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» ще в 2008 році.
Нагадаємо, Ніжин (Чернігівщина) увійшов до 21 фіналіста акції “7 чудес України: історичні міста та містечка”. Це друге за величиною місто обласного значення, що розташоване у північній частині України.
«Рідна країна»