chrome firefox opera safari iexplorer

Проект бюджету підготовлений в традиціях «уряду двієчників» та уряду зовнішнього управління, — Томенко

15 вересня 2016 о 11:22

На думку лідера Громадського руху «Рідна країна» Миколи Томенка, у справі з підготовкою Державного бюджету на 2017 рік уряд Гройсмана демонструє найгірші традиції попередніх урядів Азарова та Яценюка, таким чином підтвердивши, що це – черговий «уряд двієчників» та зовнішнього управління.

Він нагадав, що згідно зі ст. 96 Конституції України, Кабінет Міністрів не пізніше 15 вересня кожного року подає до Верховної Ради України проект закону про Державний бюджет України на наступний рік. Разом із проектом закону подається доповідь про хід виконання Державного бюджету України поточного року.

«Отож, уряд Гройсмана до останньої хвилини тягнув з формуванням бюджету на наступний рік. Очевидно, що цей бюджет буде, м’яко кажучи, не зовсім в інтересах української економіки, зважаючи на те, що щойно з’явилося рішення МВФ про погодження третього траншу допомоги Україні, на що так очікувала українська влада, і, традиційно, ми не знаємо зобов’язань нашої країни за цей транш МВФ», – зауважив М. Томенко.

«З іншого боку, сам факт того, що Кабінет Міністрів 15 вересня, тобто в останній передбачений законодавством день, лише після обіду розглядатиме цей бюджет, а потім, очевидно, доопрацьовуватиме, і зайде він у Верховну Раду з формальної точки зору ніби правильно (в останні хвилини 15 вересня), змушує думати про те, що і голосуватимуть у парламенті за цей бюджет так, щоб остаточної версії цього документу ніхто не читав», – вважає політик.

Натомість було би правильним нарешті зламати цю традицію «уряду двієчників» і заздалегідь до бюджетного процесу долучати представників місцевого самоврядування, експертів та фахівців. «Щоб головний фінансовий документ країни, за яким вона житиме весь наступний рік, був написаний не «на коліні», в інтересах МВФ та бізнесу депутатів, які за нього голосуватимуть, а був бюджетом, який би підтримувався суспільством та слугував інтересам української економіки», – переконаний М. Томенко.

«Але поки виглядає таким чином: все, що відбувається з Державним бюджетом, має класичні ознаки «уряду двієчників» та уряду зовнішнього управління», – підсумував Микола Томенко.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути