chrome firefox opera safari iexplorer

Чернігівському музею подарували реконструкцію меча Х сторіччя

28 жовтня 2016 о 10:18

Відомий польський майстер-зброяр Войтек Шанек із міста Щецин подарував Чернігівському історичному музею ім. В.В. Тарновського історичну реконструкцію меча Х сторіччя із розкопок Шестовицького курганного могильника.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Такі мечі — недешеві, і ми дуже вдячні пану Войтеку за цей дарунок, бо нам їх роблять не часто. Цю історичну реконструкцію ми зможемо використовувати в інтерактивах — давати людям в руки потримати, чого не можна робити з оригіналом», — прокоментувала подію завідувач 1-м науково-експозиційним відділом музею Вікторія Мудрицька.

Вона розповіла, що минулого року, відвідуючи Чернігів, зброяр попросив дозволу попрацювати з мечами, які зберігаються в музеї. Відтак, отримав доступ до оригіналу меча Х сторіччя з бронзовим навершям і перехрестям, що був знайдений археологами під селом Шестовиця Чернігівського району (на місці стародавнього городища вікінгів). Пан Шанек його оглянув, заміряв, замалював. А коли вже в Польщі виготовляв копію, то вирішив подарувати її Чернігівському історичному музеєві.

На зустрічі, організованій в установі з цієї нагоди, польський гість розповів, що всерйоз займатися реконструкцією європейської холодної зброї вирішив 15 років тому. Відтак, написав бізнес-план і отримав грант від Євросоюзу. За ті кошти придбав необхідне обладнання і започаткував власну справу.

Відтоді пан Шанек виготовив тисячі одиниць холодної зброї різних епох, в тому числі, мечі і скрамасакси (бойові ножі), брав участь у багатьох фестивалях історичної реконструкції. Вироби майстра зберігаються в кількох європейських музеях та приватних колекціях.

Кореспонденту Укрінформу зброяр повідомив, що подарований музеєві меч має типовий скандинавський дизайн.

4 травня

Інші дати
Народилася Марія Тессейр-Донець
(1889, м. київ - 1974) - оперна співачка (колоратурне сопрано) і педагог, заслужений діяч мистецтв. Партії:Марильця, Панночка, Оксана ("Тарас Бульба", "Утоплена", "Різдвяна ніч" М. Лисенка), Розіна ("Севільський цирульник" Дж. Россіні) та ін.
Розгорнути
Народився Лео Сирота
(1885, м. Кам'янець-Подільський – 1965) – піаніст-віртуоз. В віці 11 років уже давав уроки учням і гастролював з концертами. Навчався та викладав в консерваторіях Києва та Львова. Основоположник школи фортепьянної музики Японії.
Розгорнути