chrome firefox opera safari iexplorer

Шкляру вручили народну Шевченківську премію

18 квітня 2011 о 10:10

Письменнику Василю Шкляру вручили Народну Шевченківську премію. Як повідомляється, вручення премії, перше в історії України, пройшло у Холодному Яру біля пам'ятника на місці останнього бою отамана Василя Чучупака.

 

За словами представника «Холодноярської ініціативи» Андрія Юсова, на сьогоднішній день зібрано понад 255 тисяч грн. Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що на премію, зокрема, скинулися деякі депутати .

Юсов запитав у присутніх, хто за те, щоб вручити Народну Шевченківську премію Шкляру. Усі проголосували одностайно, «за».

Премію було вручено з формулюванням «За повернення українській нації історичної пам'яті».

Як повідомлялося, Шкляр має намір витратити суму премії на екранізацію власного роману «Чорний ворон».

Нагадаємо, письменник відмовився отримувати за цей роман Шевченківську премію, висловивши надію, що отримає її коли-небудь пізніше, коли при владі не буде «українофоба» Дмитра Табачника.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути