chrome firefox opera safari iexplorer

У Андріївській церкві відновили картину 1847 року із зображенням Шевченка

18 травня 2017 о 17:15

У київській Андріївській церкві завершили реставрацію полотна Платона Бориспольця «Проповідь апостола Андрія». Всі роботи провели працівники Національного заповідника «Софія Київська», пише Gazeta.ua.

Художник написав картину 1847 року в Парижі, подарував Києву.

«Щоб наголосити, де саме проповідує Апостол Андрій, що дія відбувається не в Грузії, Болгарії чи Греції, а на берегах Дніпра, Платон Борисполець зобразив відомого на той час Тараса Шевченка, з яким вчився в Петербурзькій академії мистецтв. Іншим героям полотно додає типово українських рис, наприклад, козацькі вуса і деталі одягу, яскрава плахта на жіночій фігурі», — розповідає завідувачка музею «Андріївська церква» Ліна Янченко.

Розмір полотна «Проповідь апостола Андрія» — 3,5×4,5 м. В Андріївській церкві картина з'явилася у серпні 1867 року, з нагоди 100-річчя освячення храму.

Реставрація Андріївської церкви триває з 2009-го. Протягом 2009—2012 років — провели роботи з укріплення пагорба, 2015-го укріпили 3 фасади храму. Зараз завершується реставрація паперті і оглядового майданчика, їх планують відкрити для відвідування в кінці червня — на початку липня. Внутрішнє оздоблення можна побачити не раніше, ніж за рік.

2017-го Андріївській церкві виповнюється 250 років.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути