chrome firefox opera safari iexplorer

Біля могили Шевченка варто нарешті заборонити політичні мітинги і виставку партійних прапорів, — Томенко

22 травня 2017 о 13:24

Про це сказав лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко сьогодні під час урочистого закриття фестивалю «Кобзар єднає Україну» та вручення нагород переможцям на Тарасовій горі у Каневі. 

«Після Революції гідності в Україні у справі пошанування Тараса Шевченка змінилося те, що НІЧОГО НЕ ЗМІНИЛОСЯ!, — сказав М. Томенко. — У березні цього року вже вчетверте Україна відзначала день народження Великого українця, а у травні вже вчетверте пошановувала його повернення в Україну – БЕЗ очільників української держави». 

«Тобто, досі жоден з них не побував ні на батьківщині, ні на місці поховання Тараса Шевченка», — зауважив Микола Томенко. 

«Але найбільше обурює те, що в такий святий для кожного українця день, традиційна проща до Шевченка, якою ми сьогодні пройшли від Успенського собору до могили Т. Шевченка, завершується незбагненним для мене дійством: на Тарасовій горі представники різних політичних партій штовхаються і чубляться між собою, щоб просунути до могили Шевченка свої партійні прапори, а другий ешелон чиновників і депутатів, які зазвичай нічого не зробили ні для памʼяті Шевченка, ні для популяризації його творчості, борються за те, щоб, стоячи на його могилі, проголосити черговий банальний політичний спіч…», — зауважив М. Томенко. 

«Тож, може, доживемо до того часу, коли на Чернечій горі біля могили Тараса Шевченка не будуть розгортати партійні прапори і проводити політичні мітинги та концерти?», — сказав він. На його думку, у цьому місці мусять говорити священики і сам Шевченко. 

«Тут можна зрозуміти звучання творів Шевченка, що мають світоглядне значення для українців, і можна зрозуміти молитву. Решту, особливо те, що повʼязане з політикою, зрозуміти не можна», — підсумував Микола Томенко.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути