chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві відзначатимуть ювілей від дня народження Ольжича

07 липня 2017 о 12:49

У Києві до 110-ї річниці від дня народження відомого українського поета, вченого, визначного діяча ОУН Олега Ольжича (Кандиби) відбудеться низка заходів.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

«У Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2) 7 липня о 15:00 відкриється документально-речова виставка про життя і творчість Олега Ольжича. На виставці будуть представлені унікальні фото, рукописи, археологічні малюнки, перші видання з археології, збірки поезії тощо, які зберігалися в Архіві ОУН», – йдеться в повідомленні.

Також 7 липня, о 13:00, на Лук’янівському цвинтарі відбудеться вшанування пам’яті батьків Олега Ольжича – відомого українського поета Олександра Олеся (Кандиби) і вчительки Віри Кандиби із Свадковських.

О 17:00 на вул. Толстого, 15, відбудеться покладання квітів до пам’ятної дошки Олегу Ольжичу.

У заходах візьмуть участь перший заступник голови Держкомтелерадіо, голова ОУН Богдан Червак, літературознавці, археологи, політики.

Олег Ольжич народився 8 липня 1907 року у Житомирі. Загинув від тортур 10 червня 1944 року у концтаборі Заксенгаузен, Німеччина.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути