chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 січня 2018 року громадяни України будуть зобов'язані сортувати все сміття

30 серпня 2017 о 10:41

З 1 січня 2018 року громадяни України будуть зобов'язані сортувати все сміття за видами, відповідно до норми Закону України «Про відходи». Щоправда, необхідних постанов з переліком і послідовністю операцій зі сміттям до цих пір не створено, пише Високий замок.

Як повідомляє ТСН, зараз сьома частина України завалена сміттям. Тільки під офіційними звалищами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів, що дорівнює площі Данії. А кожен українець щодня додає мінімум 1 кг мотлоху до цієї кількості. При цьому, приблизно 40% сміття — це корисні і цінні вторинні ресурси, такі як папір, скло і полімери.

Поблизу деяких київських багатоповерхівок небайдужі активісти вже встановлюють експериментальні контейнери для сортування сміття, окремо для металевих упаковок, пластику і скла. Використана тара повинна бути чистою і вимитого.

На сортуванні відходів можна також заощадити, якщо врахувати, що за рік людина утворює 20−70 кг сміття. Так, приблизно за 100 кг макулатури можна заробити 260 грн. 1 пластикова пляшка важить 15 грамів, а для кілограма слід назбирати майже 70, що буде відповідати 5 грн. За тонну пляшок переробник повинен заплатити 15 тисяч гривень.

Деяким видам відходів можна відразу подарувати «друге життя». Наприклад, синтепон — готовий наповнювач для дитячих іграшок, ковдр, подушок і одягу. Алюмінієві банки можна переробити на цвяхи і рами для велосипедів, а за кордоном вони стають деталями для літаків.

Нагадаємо, що на початку серпня офіційно почали сортувати сміття у Львові. На всіх майданчиках для збору відходів перевізники встановили спеціальні контейнери з наклейками. Подібні експерименти зі сортування сміття запроваджують також у Івано-Франківську.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути