chrome firefox opera safari iexplorer

Переяславу мають нарешті повернути історичну назву, — Томенко

13 жовтня 2017 о 14:20

Виступаючи сьогодні на VI Всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання», громадський діяч Микола Томенко закликав краєзнавців та істориків бути більш наполегливими та активними і не залишатися осторонь під час ухвалення державних рішень.

Для прикладу він висловив здивування тим, що скоро будемо відзначати ледь не пʼятирічку обговорення питання про повернення одному з найдавніших міст України – Переяславу – його історичної назви.

Як відомо, Переяслав вперше згадується у 907, це був центр Переяславського князівства, і в цьому році місто відзначало вже своє 1110-річчя! «І немає жодного тут присутнього науковця чи краєзнавця, який би не підтримував ідею зняття «ідеологічного додатку» з назви міста і повернення йому історичної форми – Переяслав», – зазначив М. Томенко.

Він також згадав, що днями міська рада знову повернеться до обговорення питання повернення Переяславу історичної назви. «Тут говорять, що для цього необхідні додаткові кошти, щоб замінити таблички з назвою міста… Якщо питання не в історії, не в ідеології, а лише в табличках, то наш Фонд «Рідна країна» готовий допомогти вирішити проблему із заміною цих табличок, аби місту Переяславу нарешті повернути історичну назву!», – зазначив Микола Томенко.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...