chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпрі ухвалили програму українізації міста

16 листопада 2017 о 11:36

Міська рада Дніпра ухвалила програму українізації міста протягом трьох років. У місті планують встановити пам'ятники князю Святославу і гетьману Мазепі й відкрити історико-культурні центри.

Відповідне рішення підтримали депутати міськради Дніпра у середу, пише Україна молода.

Зокрема, своїм рішенням депутати затвердили програму українізації міста і опору російській агресії «З Україною в серці» до 2021 року, зазначається на офіційному сайті Дніпровської міськради.

«Головна мета прийнятої програми — підтримка місцевої ідентичності, збереження українських традицій, українізація міського простору й опір російській агресії, зокрема в галузі культури», — наголосив мер Дніпра Борис Філатов.

У повідомленні мерії наголошується, що в місті планують відкрити нові історико-культурні центри, серед яких комплекси «Стара Самарь», «Пересічин» і «Парк тоталітарного періоду».

Також у Дніпрі планують створити музеї історії Дніпра, археології, етнографії Степової України (де демонструватимуть ранню історію міста та регіону), а також пересувні музейні експозиції, присвячені історичним подіям та видатним особистостям. Такі експозиції демонструватимуть, зокрема, у навчальних закладах, військових частинах і шпиталях.

Разом з тим, у місті також хочуть встановити низку пам'ятників. Так, в районі Новобогородицької фортеці має з'явитися постамент Івана Мазепи. Також планують спорудити пам'ятники князю Святославу, запорізьким козакам, діячам і подіям української історії.

Автори програми переконані: це допоможе підвищити туристичну привабливість міста та залучити нових інвесторів.

Розділи: Суспільство

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...