chrome firefox opera safari iexplorer

Львівський театр назвали іменем Лесі Українки

22 квітня 2011 о 08:20

Депутати Львівської міської ради перейменували установу «Муніципальний театр» , що на вул. Городоцькій, 36 у Львові, на «Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки».

За цю ухвалу на сесії 21 квітня проголосувало 68 депутатів.

Як зазначено в інформаційній довідці ухвали, установу «Муніципальний театр» створено ухвалою сесії Львівської міської ради 2007 року на базі розформованого Драматичного театру Західного оперативного командування. З 2008 по 2010 рік на сцені театру здійснено 12 нових театральних постановок.

«Назва «Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки» дозволить увіковічнити пам'ять про велику поетесу в назві українського театру. Для львів’ян це було б важливою подією в культурному житті міста», – йдеться в інформаційній довідці ухвали за підписом заступника начальника управління культури Львівської міської ради Любові Коломієць.

Раніше театрали пропонували присвоїти їхньому театру ім’я Лесі Українки.

Нагадаємо також, раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що у Львові хочуть відновити російський драматичний театр. З відповідним зверненням до голови ЛОДА та мера Львова звернулися, зокрема, художній керівник Львівського оперного театру Тадей Едер, народний артист Федір Стригун, голова обласних регіоналів Петро Писарчук. Зокрема, пропонувалося відновити такий театр в приміщенні театру на вул. Городоцькій, 36.

 

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути