chrome firefox opera safari iexplorer

Найдовший будинок у світі знаходиться у Луцьку

07 травня 2018 о 16:33
uamodna.com

Житловий будинок в українському місті Луцьк, розташований на проспекті Соборності та вулиці Молоді, жартома називають Великою китайською стіною. Це найдовший житловий будинок у світі, його довжина становить 1 750 метрів (а з урахуванням відгалужень – 2 775 метрів).

Його побудували в період з 1969 по 1980 роки архітектори Василь Маловиця і Ростислав Метельницький. Будівля споруджена у формі стільників і об’єднує 40 будинків різної поверховості – від 5 до 9 поверхів. Усього в будинку 120 під’їздів.

Новосели спочатку плуталися і часто-густо помилялися під’їздом, але коли двори озеленили та посадили квіти на клумбах, мешканці почали орієнтуватися по них.

Цікаво, що багато жителів навіть не підозрюють, що живуть у найдовшому будинку в світі, тому що про це їм ніхто не розповідав.

Очевидно, місцевому самоврядуванню варто було б прикріпити табличку, щоб зробити з цього дому справжню пам’ятку. Адже багато туристів напевно хотіли б особисто переконається в тому, що цей будинок має довжину майже два кілометри.

Джерело: uamodna.com

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути