chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Українську історію краще пропагувати через героїв нації

15 червня 2018 о 12:03

Таку думку висловив голова Фонду «Рідна країна» Микола Томенко на презентації нової експозиції галереї-музею «Історія становлення української нації».

Проект сьогодні не має собі подібних ані  в нашій країні, ані деінде у світі.  Історики, художники, скульптори протягом кількох років наполегливо працювали над його науковим і технічним обґрунтуванням, доскіпливо вивчали матеріали історичних досліджень, розробляли технології виготовлення експонатів.  Надихала авторів велика мета – відродити й піднести національну гідність українців, гордість за наші державу, історію, наших славних попередників і сучасників.

Унікальність експозиції полягає в тому, що видатні постаті, які внесли вагомий внесок в творенні історії нашої держави, зроблені за новітньої технології з силікону, який дозволяє максимально точно передати реальний вигляд особи.

Проект виник як ініціатива громадськості за авторства Валерія Галана, відомого громадського діяча, бізнесмена та спортсмена. До проекту також долучився Фонд Миколи Томенка «Рідна країна». 

«Презентація України для світу через своїх героїв та пізнаваних персонажів набагато ефективніша, ніж через події, — наголошує голова Фонду „Рідна країна“ Микола Томенко. — Такий проект заслуговує на увагу широкого загалу і наша команда, яка на протязі 10 років пропагує Україну через проекти «7 чудес України» та «Україні потрібні герої», активно підтримує такі ініціативи. Але цілком очевидно, що для того, щоб він став одним з проектів просвітницького виховання, необхідна допомога держави».

Він також підкреслив, що проект зародився саме як громадська ініціатива і лише за допомогою партнерства з державою можливо його завершити. На його думку, важливо зараз знайти належне приміщення та отримати допомогу в завершенні проекту: «Маємо масу значимих історичних будівель, які або заселені чиновниками, або досі не мають проекту розвитку та промоції. Як приклад можемо навести Будинок Вчителя — для нього досі не затверджений проект реконструкції, Будинок з химерами, де сидить адміністрація президента. До цього переліку можна додати і низку палаців, які використовуються не за призначенням».

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути