chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко про 300 вояків, що віддали життя за державу і гідність нації, а не за владу!

15 січня 2018 о 13:43

Тут нині в політичну моду входять історичні приклади про 300 спартанців.
Так, от цікаво, що цифра 300 є не лише складовою грецької, а й української історії!
Нагадаю:
– 480 рік до н.е. – 300 спартанців біля Фермопіл віддали своє життя за Грецію;
– 1651 рік – за переказами, 300 козаків поклали свої голови під Берестечком, щоб зберегти честь і гідність української нації.
Тарас Шевченко згодом напише:
«Нас тут триста, як скло,
Товариства лягло
»;
– 1918 рік – біля 300 молодих людей під Крутами загинули захищаючи НЕЗАЛЕЖНІСТЬ України.
Ці історії вчать не лише шанувати своїх Героїв, а й пам‘ятати про моральний обов‘язок боронити незалежність своєї країни та захищати гідність нації.
І вже точно, історичний досвід переконує, що 300 вояків ВІДДАЛИ ЖИТТЯ ЗА ВЛАСНУ ДЕРЖАВУ І ГІДНІСТЬ НАЦІЇ, а НЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРИЙТИ ДО ВЛАДИ!!!
Бо цих 300 не шукають по світах; вони самі будуть там, куди кличе власна честь і совість та обов’язок захистити свою Державу і гідність Нації!

Нагадаємо, що 13 січня Міхеїл Саакашвілі заявив, що вирушає в регіональні поїздки аби «знайти 300 спартанців для наступної влади в Україні».

Блог Миколи Томенка «Обозреватель»

Розділи: Політика

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути