chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко про 300 вояків, що віддали життя за державу і гідність нації, а не за владу!

15 січня 2018 о 13:43

Тут нині в політичну моду входять історичні приклади про 300 спартанців.
Так, от цікаво, що цифра 300 є не лише складовою грецької, а й української історії!
Нагадаю:
– 480 рік до н.е. – 300 спартанців біля Фермопіл віддали своє життя за Грецію;
– 1651 рік – за переказами, 300 козаків поклали свої голови під Берестечком, щоб зберегти честь і гідність української нації.
Тарас Шевченко згодом напише:
«Нас тут триста, як скло,
Товариства лягло
»;
– 1918 рік – біля 300 молодих людей під Крутами загинули захищаючи НЕЗАЛЕЖНІСТЬ України.
Ці історії вчать не лише шанувати своїх Героїв, а й пам‘ятати про моральний обов‘язок боронити незалежність своєї країни та захищати гідність нації.
І вже точно, історичний досвід переконує, що 300 вояків ВІДДАЛИ ЖИТТЯ ЗА ВЛАСНУ ДЕРЖАВУ І ГІДНІСТЬ НАЦІЇ, а НЕ ЗА ТЕ, ЩОБ ПРИЙТИ ДО ВЛАДИ!!!
Бо цих 300 не шукають по світах; вони самі будуть там, куди кличе власна честь і совість та обов’язок захистити свою Державу і гідність Нації!

Нагадаємо, що 13 січня Міхеїл Саакашвілі заявив, що вирушає в регіональні поїздки аби «знайти 300 спартанців для наступної влади в Україні».

Блог Миколи Томенка «Обозреватель»

Розділи: Політика

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути