chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові встановили найбільшу в Україні ляльку-мотанку

30 квітня 2011 о 20:42

У Львові встановлено новий рекорд України – 30 квітня тут створено найбільшу в Україні ляльку-мотанку. Ляльку створили мисткиня Оксана Смерека-Малик та майстер народної ляльки Лариса Теліженко. Розмір ляльки сягнув 3 метри.

Як розповіла організатор фестивалю «Ляльковий світ» Ганна Гаврилів, ідея створення рекордної ляльки-мотанки виникла для того, аби Львів підтримав свій статус культурного центру. За її словами, спершу планувалося, що розмір ляльки має становити 2,5 метри і виконуватися за традиційною технікою створення вузлової ляльки-мотанки, але в результаті лялька вийшла значно більшою.

Натомість Оксана Смерека-Малик розповіла, тільки на одяг ляльки пішло 10 м льону, і загалом було витрачено 6 мотків ниток загальною довжиною 1,5 км. Оздобили ляльку намистом, а в якості наповнювача використали звичайне сіно. Разом із Смерекою-Малик ляльку створювали майстер народної ляльки Лариса Теліженко та ще двоє помічників.

«Річ не в рекорді, а в акції, в самому факті створення такого об’єкту. Здається, що вона гарно впишеться у площу Ринок», — зазначила мисткиня у коментарі для ZAXID.NET . Водночас вона висловила турботу з приводу долі ляльки, адже організатори запланували, що вона стоятиме на літній терасі «На Ринку» до кінця літа, і лише після цього буде передана в музей. За словами Смереки-Малик, таке тривале перебування ляльки на відкритому повітрі може зашкодити їй, і краще було б, якби її передали в музей вже після Дня міста.

Ляльку замірювала уповноважена від «Книги рекордів України» начальник управління туризму Львівської міської ради Оксана Сидор, встановивши рекордний результат – 3 метри .

Зазначимо, що попередній рекорд України з розміру ляльки-мотанки був встановлений у Харкові і становив 2 м 15 см.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути