chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська лялька-мотанка потрапила у Книгу рекордів України

08 червня 2011 о 09:07

Львівська лялька-мотанка, яка була створена мисткинями Ларисою Теліженко та Оксаною Смерекою-Малик в межах ІІІ Фестивалю «Ляльковий світ» (проект ЕТНО’лялька) потрапила до Книги рекордів України.

Про це  повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Вона розмістилася в категорії «Мистецтво, сучасне декоративно-ужиткове мистецтво» — презентація найбільшої народної ляльки.

Ескіз для ляльки-мотанки розробила Лариса Теліженко. Її висота сягнула 3 метрів, хоча самі автори під час підготовки до створення ляльки-мотанки намагалися досягнути лише 2,5 метра. Однак під час самого виготовлення її висота збільшилася.

Лялька виготовлена в давній традиції зі солярними знаками-хрестовинами на обличчі. Її каркас виготовлено з дерева, об’єм досягнуто за рахунок сіна, голова сформована з використанням сувою стародавнього домотканого полотна, перекладеного цілющими символічними травами. Вбрання ляльки виготовлено з льону білого, сірого та вишневого кольорів. Декорації – вінок та коралі.

Лялька на даний момент знаходиться на літній терасі на західній стороні пл. Ринок, де кожен з бажаючих може насолодитися виглядом рекордсменки.

 

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути