chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Кажемо Переяслав — розуміємо Михайло Сікорський

16 жовтня 2019 о 19:25

Сьогодні в  Переяславському університеті імені Григорія Сковороди  відбулися VIII «Сікорські читання». В заході взяв участь лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

Під час виступу він закликав істориків та викладачів Переяславського університету імені Григорія Сковороди не забувати про просвітницьку і виховну роботу. 

« Коли кажемо Переяслав — розуміємо Михайло Сікорський.
Саме він — архітектор цього унікального міста музеїв. Переконаний, що чергова спроба чергової влади не фінансувати історико-просвітницьку діяльність шкіл та вузів — є не просто дилетантством, а світоглядним шкідництвом.»

В рамках проекту «Українська книга — дітям Київщини» команда «Рідної країни» передала набір книг видавництва «Веселка» до районної дитячої бібліотеки."

Микола Томенко також відзначив креативність музейників заповідника «Переяслав» та підхід до просвітницької роботи директора Олексія Лукашевича.

«Сьогодні тут є все, щоб зацікавити дітей вивчати та пізнавати українські традиції у небуденний спосіб. Це місце — одне з найкращих для екскурсій вихідного дня.»

Однією із принад музею є ручні жорнова. Ними можна власноруч змолоти борошно.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути