chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Харківщина — це Сковорода і Рєпін, а не Кернес і Добкін

12 липня 2018 о 14:21

Засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко 11 липня відвідав Харківщину. На прес-конференції в прес-центрі Статус Кво він звернув увагу на тому, що місцева влада недостатньо часу і коштів приділяє створенню проукраїнського іміджу області.

«Серед нагальних справ, які я визначив ключовими: активізація роботи до 240-річчя Григорія Квітки-Основ`яненка та підготувати проект заходів до 300-річчя Григорія Сковороди».

В рамках візиту в область, Микола Томенко також відвідав Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди.

«До ювілею з дня народження Сковороди, а це аж 300 років, вважаю моральним обов'язком влади провести реконструкцію музею Сковороди в Сковородинівці, зберегти хату Сковороди в Бабаях та створити музейну експозицію у будинку Єгора Урюпіна, де часто гостював Сковорода і Каразін. Пора всім повідомити, що Харківщина — це Сковорода, Основ`яненко, Багалій, Рєпін, Каразін, Туган-Барановський, Барабашов, Мєчніков, Алчевська, Тронько, а не лише Кернес з Добкіним».

Засновник фонду «Рідна країна» також закликав владу встановити бюст відомому історику, ректору Харківського університету, голові Харківської міської думи Дмитру Багалію.

«Як відомо, 28 червня невідомі вкрали бюст відомого вченого Дмитра Багалія з його могили на кладовищі 13 у Харкові. Міська влада досі не прийняла жодного рішення щодо майбутніх дій. Якщо очільники міста неспроможні встановити бюст відомому харків'янину, наш фонд „Рідна країна“ готовий упорядкувати могилу Дмитра Багалія без копійки бюджетних коштів так само, як ми відновили дах у Тарасовій світлиці в Каневі».

 

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути