chrome firefox opera safari iexplorer

Україна та Франція узаконять спільне кіновиробництво

06 травня 2011 о 10:04

На Канському фестивалі міністри культури України та Франції підпишуть угоду про спільне кіновиробництво

У рамках 64-го Міжнародного Канського кінофестивалю, який проходитиме у Франції 11-21 травня, відбудеться підписання Міждержавної угоди між Україною та Францією про спільне кіновиробництво.

Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомила голова Державного агентства з питань кінематографії Катерина КОПИЛОВА.

Угоду підпишуть міністри культури України та Франції – Михайло КУЛИНЯК та Фредерік МІТТЕРАН.

За словами К.КОПИЛОВОЇ, Україна зацікавлена в доступі до європейської кінематографічної спільноти і участь України в європейських програмах, з одного боку, дасть можливість підвищити конкурентноздатність, якість вітчизняного кінопродукту, з другого — збільшити обсяг його виробництва, вийти з промоцією українського кіно на європейський кінопростір.

Договір буде підписано на два роки з автоматичною пролонгацією, якщо його не буде порушено однією зі сторін.

Однак що конкретно буде результатом угоди К.КОПИЛОВА не уточнила, сказавши тільки, що це легалізує створення ко-проектів між українською та французькою сторонами.

К.КОПИЛОВА також зазначила, що їй, як представниці держави, хотілося б, аби нове українське кіно відрізнялося національною українською приналежністю. Тобто, глядач, коли дивився б кіно, відразу б ідентифікував, що це саме національне українське кіно, додала вона. «Ось саме пошук такого ідентифікатора і є новим українським кіно», – зазначила вона.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути