chrome firefox opera safari iexplorer

Про неукраїнський Київ і що робити з Гостинним двором на Подолі?

24 квітня 2021 о 12:54

Учора як пересічний киянин та представник некритичної інфраструктури Києва, який не має права користуватися громадським транспортом, пройшов пішки більше 15 кілометрів за маршрутом проспект Перемоги, 10 — Володимирська, 60 — Оболонський проспект, 22 В.

Важливу роль у моїй пішій прогулянці відіграв Поділ, за який триває непримиренна боротьба забудовників, інтереси яких лобіюються різними структурами влади.

facebook.com/Микола Томенко

Отож, спочатку про розрекламований чиновниками Кличка мегапроект пішохідної зони на Сагайдачного: звісно, жодного музейного чи мистецького закладу для киян та гостей міста я тут не знайшов, проте помилувався турецькою кухнею ХАЛЯЛЬ, японським рестораном рестораном — МУРАКАМІ, Pizza Factory “УГОЛЬОК», SHATUN PUB, MOMO,STAR BURGER, BORJOMI... 

І на завершення побачив, що знаменита скульптурна композиція козаків нині презентує тематичний заклад…ARGENTINA GRILL! Усе це — «київське і неукраїнське туристичне диво» завершує пафосна вивіска «І❤️POdIL, напевно, для іноземців, які приїхали в Київ — саме задля любові та поваги до POdIL та оглядове колесо, розміщення якого в історичній частині міста є типовим історико-архітектурним навіглаством чиновників!

facebook.com/Микола Томенко

А тепер про долю Гостинного двору. Мої консультації з археологами та істориками дають право на однозначний висновок: необхідно спочатку провести археологічні розкопки довкола та під Гостинним двором, де в 70-роках відкрили вулиці середньовічного міста під назвою Київські Помпеї, а вже потім — реконструкція об‘єкту за проектом, який отримає найбільшу підтримку фахівців та громади.

Детальніше про це в моїй окремій статті.

П.С. Про турецько-італійський Хрещатик на тлі Сталінського ампіру та ЦУМУ Ахметова, який за 1,8 НАШИХ мільйонів гривень чиновники Києва готують на статус пам’ятки ЮНЕСКО від України згодом…

Микола Томенко, очільник Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...