chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» — «Літературній візитці краю»

12 травня 2021 о 20:43

Команда Фонду «Рідна країна» підтримала цікавий і корисний Всеукраїнський конкурс створення веб-сайтів «Літературна візитка краю».

Головна ідея конкурсу «Літературна візитка краю» — креативна, патріотична і просвітницька. Вона у вивченні своєї малої Батьківщини та її видатних письменників. Учасники конкурсу, школярі, створили 135 вебсайтів про видатних письменників рідного краю.

Скажімо, «родзинкою» сайту, яку створила команда Кропивницького вищого професійного училища, є «портрет, що оживає» — драматург, актор, один із фундаторів українського театру Марко Кропивницький постає перед відвідувачами інтерактивно, «оживлений» спеціальним додатком. Також додано багато цікавих матерів — це аудіофайли з голосом митця (на одному він читає поезію Шевченка, на другому – співає), відеозустріч із онуком драматурга Ігором Кропивницьким, фільми про драматурга. Цінно й те, що просто з сайту можна переходити до читання творів письменника.

Команда школярів Болехівського ліцею №1 з Івано-Франківщини розробили сайт про засновницю жіночого руху в Галичині, письменницю Наталію Кобринську

Восьмикласники Чернівецької школи №24 присвятила свій сайт письменниці Ользі Кобилянській, команда загальноосвітньої санаторної школи-інтернату із Запоріжжя — громадському діячеві Андріанові Кащенку.

«Повага до своєї малої батьківщини творить і любов до України. Тож наш внесок у цю пізнавальну справу — світоглядні подарунки: „Українські щрічники“, Шевченківські книжкові закладки, навчальні посібники»Україна: історія Конституції". Шануємо свою малу батьківщину, любимо Україну", — зазначив очільник «Рідної країни» Микола Томенко.

Більше цікавих сайтів-візиток можна переглянути на сторінці конкурсу у фейсбуку.

Розділи: Освічена

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути