chrome firefox opera safari iexplorer

Майбутнє Гостинного двору на історичному Подолі

14 травня 2021 о 13:39

Сьогодні провів заняття для студентів кафедри публічного адміністрування і управління КНУ (йдеться про київську частину групи, бо з рештою працюємо дистанційно) на Контрактовій площі української столиці. Дійшли висновку, що концепція реставрації Гостинного двору повинна бути складовою реставрації історичного Подолу загалом...

Передумовою реставраційних робіт повинні стати археологічні розкопки цього об‘єкту, де в 70-х роках 20 століття були віднайдені вулиці середньовічного Києва і знахідки отримали назву Київські Помпеї. Важливим завданням реставрації історичного Подолу повинна стати презентація доби Києва, коли Поділ був не лише торговим, а й адміністративним та культурним центром Києва. Тому Археологічний музей, та музей середньовічного Києва концептуально був би цікавим саме на території історичного Подолу.

Не менш важливим є просвітницька презентація Подолу часів княжої України-Руси, доби Петра Могили, Петра Конашевича-Сагайдачного, Григорія Сковороди, Івана Григоровича-Барського, Артема Веделя, які тут жили і творили.

facebook.com/m.tomenko

Отож, нашу викладацько-студентську версію майбутнього Гостинного двору можемо надіслати нинішнім владцям — якщо це їм потрібно!

Микола Томенко, очільник «Рідної країни»

Розділи: Політика

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути