chrome firefox opera safari iexplorer

Мис Аджияск — природне диво України

08 липня 2021 о 15:00

Південь України неабияк багатий на природні дива, адже має особливо багату геологічну історію. Мальовничі локації, море, специфічний клімат і геологія — все це про Південну Україну, зокрема і про Миколаївщину. 

Саме на її чорноморському узбережжі знаходиться мис Аджияск — одне із геологічних див регіону, про який знають ще далеко не всі. 

Мис Аджияск розташований поблизу села Рибаківка Миколаївської області. Цей мис досить високий — до 72 метрів висотою. На його пласкій вершині розташовані залишки неораного степу та поля. З нього в гарну погоду можна розгледіти острів Березань, а на горизонті видніється вишка посту регулювання руху суден на мисі Очакова за 15 кілометрів від цього місця.

Вид із мису Аджияск на о.Березань. Фото ochakiv.info

З точки зору геоморфології мис є типовою абразійною формою (утвореною вимиванням порід безпосередньо морем). В основі структури лежать вапнякові гірські породи, зокрема на вершині мису — мергелеві вапняки. 

фото Юлії Сергеєєвої

Для мандрівників, які заходять прогулятися берегом мису особливе прохання бути обережними, адже тут небезпечно через можливі обвали, оскільки море продовжує виконувати свою геологічну роботу.

Природничо-географічне товариство

Розділи: Туристична

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути