chrome firefox opera safari iexplorer

У Запорізькій області виставили на земельні торги понад 4 тисячі гектарів природних заказників

09 липня 2021 о 11:50

Зашквар у Запорізькій області: тут експерти з Української Природоохоронної Групи — UNCG нарахували, що  63 % (4221 га) всього, що виставлено на торги, — природні степи та долини річок, що охороняються відповідно до резолюції 4-ої Бернської конвенції (на фото — Національний природний парк «Кармелюкове Поділля», автор Анна Куземко).

Екологи стверджують, що значна частина таких ділянок має ухил понад 5 %, що забороняє їх розорювання відповідно до ЗУ «Про охорону земель», а також прибережних захисних смуг річок, що забороняє розорювати «Водний кодекс України».

Зокрема, на торги виставлено  дев’ять ділянок, які належать до території Смарагдової мережі. Загальна їх площа — 349 га. Тобто за підрахунками експертів,  8 % всіх природних територій, виставлених на торги, та 5 % всіх, що виставлені на Запоріжжі, — це смарагдові території.

Також на торги виставлено  дві ділянки загальною площею 24 га, які є територіями природно-заповідного фонду, а в обмеженнях щодо використання земельних ділянок про ПЗФ нічого не вказано. 

Об’єктами ПЗФ, території яких планують розорати є, ландшафтний заказник місцевого значення «Ставки з лісонасадженнями навколо» та ентомологічний заказник місцевого значення «Вигін».

Українська Природоохоронна Група — UNCG звертається: 

  • до Держгеокадастру з вимогою надати копії проектів землеустрою щодо підготовки до торгів вищезазначених ділянок та ініціювати внесення змін у проєкти з метою встановлення обмежень;
  • до органів місцевого самоврядування з проханням не продавати ці ділянки з аукціонів;
  • до прокуратури з проханням вжити дії із захисту інтересів держави в частині збереження територій природно-заповідного фонду.
Джерело: greenpost.ua
Розділи: Довкілля

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути