chrome firefox opera safari iexplorer

НБУ випустив монету на честь «чемпіона чемпіонів» Івана Піддубного

05 жовтня 2021 о 10:11

Відсьогодні, 5 жовтня, Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету до 150-річчя видатного спортсмена, шестиразового чемпіона світу з греко-римської боротьби Івана Піддубного.

Номінал монети – 2 гривні. Її тираж 35 тисяч штук.

На аверсі монети викарбували малий Державний герб України та стилізовану композицію у вигляді медалі на стрічці – на ній зобразили Земну кулю, яку обрамлюють написи “Український богатир” та “Чемпіон чемпіонів”. По обидва боки від центральної композиції – стилізовані сцени боротьби та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети розмістили портрет самого Івана Піддубного та роки життя – 1871—1949-ий. 

Нагадаємо, Народився Іван Піддубний 8 жовтня 1871 року в селі Красенівка на Полтавщині (нині це – Чорнобаївський район Черкаської області), в козацькій сім’ї. Є  історичним фактом, що впродовж 50 років Івана Піддубного ніхто не міг побороти у відкритому єдиноборстві. 

Розділи: Унікальне

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути