chrome firefox opera safari iexplorer

Хортиця — заповідник серед міста

26 листопада 2021 о 16:53

Хортиця – місце унікальне, овіяне легендами, міфами і переказами різних епох. Тут піднімаються на земну поверхню граніти, вік яких перевищує 2,5 мільярда років, саме тут знаходяться кургани – ровесники єгипетських пірамід і стародавні храми – кромлехи. Це місце сили, куди тисячі людей приходять підзарядиться життєвою енергією, а «Запорозька Січ» — символ епохи козацької вольниці, військової доблесті і самобутності українського народу. 

 Національний заповідник Хортиця, заснований на легендарному острові у 1965 році, в ці дні готується вшанувати 400-річчя пам‘яті славного Гетьмана Петра Сагайдачного.

Сьогодні лідер Громадського руху Рідна країна в Національному заповіднику «ХОРТИЦЯ» спільно з її очільником Максимом Остапенком та істориками, археографами, краєзнавцями Запоріжжя провели фахову дискусію щодо спільних просвітницьких і туристичних проектів у 2022 році.

Домовилися об‘єднати зусилля в популяризації нашої історії та її визначних героїв та героїнь. Йдеться про проекти вшанування 400-річчя пам‘яті Петра Сагайдачного, 300-річчя Григорія Сковороди та 150-річчя Соломії Крушельницької.

Також принагідно оглянув процес будівельних робіт на Хортиці. Однозначно, що зроблено багато для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових місць для історичного туризму.

Однозначно, що зроблено багато корисного для перетворення цього сакрального місця для українців в один із знакових центрів історичного туризму в Україні. Натомість, має місце космополітичне невігластво від друзів офісу президента, що прагнуть вмонтувати в цю знакову територію національної історії абсурдні, типу модерні артскладові. Встановлення на кургані єдності так званого авангардистського КОЛА замість КОЗАЦЬКОГО ДОЗОРУ виглядає не просто штучним, а й шкідливим.Тож подальші будівельні та реставраційні роботи повинні проводитися за умов погодження їх з історичною, музейною та краєзнавчою спільнотою Запоріжжя та України. ХОРТИЦЯ — це наша НАЦІОНАЛЬНА СВЯТИНЯ, а не місце для артекспериментів від невігласів і заробітчан із державного бюджету!Пам‘ятаємо нашу історію!Шануємо наші традиції!

Нагадаємо , що команда Рідної країни активною діяльністю, включно з меценатською фінансовою підтримкою, у свій час доклалася до справи створення історико-культурного комплексу ЗАПОРОЗЬКА СІЧ та до пропагування заповідника ХОРТИЦЯ.

Розділи: Громадянська

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути