chrome firefox opera safari iexplorer

Лебединський районний краєзнавчий музей

  • 42200 Сумська область, м.Лебедин, вул. Леніна, 37
Про музей:

Лебединський краєзнавчий музей було створено в 1996  році. Сьогодні в залах музею розміщено близько 10 тисяч експонатів. Серед них – археологічні знахідки, документи та матеріали, пов’язані з історією, духовною та матеріальною культурою Лебединщини.

Серед  цікавих експонатів: останки мамонта, що були знайдені в 1963 році під час будівництва автовокзалу в  Лебедині, посуд, особисті речі графа Капніста та ін.

На чільному місці розміщено матеріали про перебування у 1859 році Т.Г.Шевченка на Лебединщині. Музейна бібліотека сьогодні налічує близько  200 примірників шевченкіани.

У музеї зібрані цікаві матеріали про Лебединщину в період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років.  Це фотографії, документи про партизанський рух в краї,  матеріали про лебединів – учасників штурму Берліна, кавалерів ордена Слави,  земляків — Героїв Радянського Союзу, серед яких — двічі Герой Радянського Союзу, маршал бронетанкових військ П.С.Рибалко.

Окремий розділ присвячений  Почесним громадянам  Лебедина.

У залі «Музична спадщина Лебединщини» представлено матеріали, що розповідають про життєвий і творчий шлях етнографа і музикознавця  О.І. Стеблянка, всесвітньовідомого співака І.Н.Стешенка, про перебування в Лебедині у 1893 році видатного російського музиканта С.В. Рахманінова.

Більшу частину зали займає експозиція про творчий і життєвий шлях славетного українського співака Бориса Романовича Гмирі, творчий доробок якого — 37 оперних партій, 545 камерних творів та народних пісень.

 

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...