chrome firefox opera safari iexplorer

Музей партизанської слави у Спадщанському лісі

  • Сумська обл., Путивльський р-н Спадщанський ліс


  • (05442) 5-34-16
Про музей:

На відстані 10 км на північний захід від Путивля знаходиться Спадщанський ліс. Це лісовий масив, в якому ростуть дуб, сосна, багато кленів та лип, у болотяних низинках біліє березняк. Із тварин  водяться дикі кабани, лисиці,  зайці, зрідка можна зустріти лося.

У роки Великої Вітчизняної війни тут сформувався Путивльський партизанський загін, який став ядром партизанського з’єднання під командуванням С.А. Ковпака та С.В. Руднєва.

У 1965 році Спадщанський ліс оголошено історико-культурним заповідником.

На під’їзді до Спадщанського лісу встановлено пам’ятний знак «П’ять  багнетів»  –  символ об’єднання  п’яти партизанських загонів Сумщини. Відкриває меморіальний комплекс  стела «Народні месники».

У глибині лісу – Алея Героїв, відкрита у 1985 році на честь десяти партизанів-ковпаківців, удостоєних  звання Героя Радянського Союзу, а також величний монумент «Партизану Великої Вітчизняної війни», встановлений у 1966 році.

Відвідувачі мають змогу простежити шлях партизанського з’єднання від Спадщанського лісу до далеких Карпатських гір. Серед експонатів можна побачити особисті речі ковпаківців,  зразки зброї, фотографії, документи тощо.

Поряд з музеєм встановлено 76-мм гармату, що була на озброєнні партизанського загону.

Неподалік знаходиться корпус німецького танка, захопленого ковпаківцями під час бойової операції 19 жовтня 1941 року. Про бій з двома танками нагадує пам’ятний знак, встановлений на узбіччі дороги, яка веде до укріпрайону.

У партизанському укріпрайоні налічується 9 землянок, які були пристосовані для житла та оборони: землянка штабу, санчастини, кухні, розвідників, мінерів, 2-ї, 4-ї, 5-ї опер груп; окремо, на відстані близько 2 км, знаходиться землянка С.А.Ковпака. Біля землянки санчастини – братська могила 14 партизанів.

 

4 травня

Інші дати
Народилася Марія Тессейр-Донець
(1889, м. київ - 1974) - оперна співачка (колоратурне сопрано) і педагог, заслужений діяч мистецтв. Партії:Марильця, Панночка, Оксана ("Тарас Бульба", "Утоплена", "Різдвяна ніч" М. Лисенка), Розіна ("Севільський цирульник" Дж. Россіні) та ін.
Розгорнути
Народився Лео Сирота
(1885, м. Кам'янець-Подільський – 1965) – піаніст-віртуоз. В віці 11 років уже давав уроки учням і гастролював з концертами. Навчався та викладав в консерваторіях Києва та Львова. Основоположник школи фортепьянної музики Японії.
Розгорнути