chrome firefox opera safari iexplorer

Буринський районний краєзнавчий музей

  • 41700 Сумська обл., м. Буринь пл. Першотравнева, 22

  • (05454) 2-18-36
Про музей:

Буринський районний краєзнавчий музей у 2008 року. В музеї експонуються предмети побуту та знаряддя праці 17-20 ст.; художні полотна та графіка уродженців Буринщини. У фондах музею зібрано 1775 експонатів.

Найбільш цінними експонатами є казанна вилка варягів, монголо-татарське стремено інкрустоване сріблом та оздоблене міддю, кам’яні знаряддя праці епохи бронзи, голінна кістка мамонта, голова тура, вишитий рушник 1900 року, адресований С.М.Маркову, фотографії цукрового заводу 1910, 1914, 1924 років.

Працівниками музею ведеться просвітницька робота з краєзнавства та народознавства. Також досліджується наукова спадщина П.М.Попова та В.В.Павлова

 

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути