chrome firefox opera safari iexplorer

Літературний відділ Херсонського обласного краєзнавчого музею

  • м. Херсон, вул. Горького, 1
  • (0552) 26 30 66
  • понеділок – п’ятниця: 10-00 - 16-00
  • 3-8 грн. Екскурсійне обслуговування: 25-50 грн. Безкоштовне відвідування: 18 травня, 24 серпня.
Варто побачити: Унікальні книжкові видання, найцінніші зібрання екслібрисів та гравюр, рукописи, оригінальні живописні полотна, історичні та меморіальні речі визначних письменників, які увійшли до світової літературної еліти: О.С.Пушкіна, Л.М.Толстого, О.Є.Кручоних, Д.Д.Бурлюка, Б.А.Лавреньова, М.Г.Куліша експонуються в літературному відділі музею.
Про музей:

У 1984 році було прийнято рішення виконкомом Херсонської обласної Ради народних депутатів про створення  відділу «Літературна Херсонщина», а у 1987 році – рішення про створення «Літературно-меморіального музею-квартири Б.А.Лавренева».

Корпус літературного відділу музею – пам`ятка історії місцевого значення. В цій будівлі з 1891 по 1915 роки жив російський радянський письменник Борис Лавренев.

Тут  розміщені: експозиція літературного відділу, музей-квартира Бориса Лавренева, виставковий зал та концертний зал.

 

 

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути