chrome firefox opera safari iexplorer

Долю Десятинної має вирішувати громадськість столиці?

22 травня 2011 о 01:14

Долю Десятинної церкви в Києві має вирішувати громадськість столиці, вважає Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

На його думку, «непроста ситуація, що склалася навколо Десятинної церкви, засвідчує, що долю залишків найвидатнішої пам'ятки Київської Русі мають вирішувати не тільки чиновники КМДА або кілька священників, а мають вирішувати всі кияни».

Він наголосив, що «сьогодні деякими чиновниками та політиками виношується ідея забудувати фундамент однієї з найважливіших пам'яток української історії «пафосною церквою», однак це не означає, що таку ідею підтримують фахівці, кияни і загалом суспільство».

«Зважаючи на те, що сьогоднішнє керівництво КМДА не обиралося киянами, то єдиний варіант демократичного, справедливого і фахового рішення питання — це винесення питання долі Церкви на міський референдум», — зазначив Томенко.

Як відомо, на цьому тижні відбувся конкурс щодо проекту забудови території Десятинної церкви.

З другої спроби переможцями були оголошені два проекти. Перший передбачає накриття фундаменту Десятинної «скляним хрестом», без побудови музею або церкви, але з невеличкою капличкою біля виходу на Пейзажну алею.

Другий — будівництво на місці Десятинної «величезної важкої церкви».

4 травня

Інші дати
Народилася Марія Тессейр-Донець
(1889, м. київ - 1974) - оперна співачка (колоратурне сопрано) і педагог, заслужений діяч мистецтв. Партії:Марильця, Панночка, Оксана ("Тарас Бульба", "Утоплена", "Різдвяна ніч" М. Лисенка), Розіна ("Севільський цирульник" Дж. Россіні) та ін.
Розгорнути
Народився Лео Сирота
(1885, м. Кам'янець-Подільський – 1965) – піаніст-віртуоз. В віці 11 років уже давав уроки учням і гастролював з концертами. Навчався та викладав в консерваторіях Києва та Львова. Основоположник школи фортепьянної музики Японії.
Розгорнути