chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти чекає результатів скандальних контрольних

23 травня 2011 о 15:47

10-20 травня учні 5-8 класів виконували підсумкові контрольні роботи з української мови, математики, історії України, іноземної і російської (у школах і класах з російською мовою навчання) мови за єдиними завданням.

Про це відрапортувало Міністерство освіти і науки.

Нагадаємо, проведення даних підсумкових контрольних робіт неодноразово критикувалося політиками, громадськими діячами та батьками.

Так, віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко заявив, що завдяки проведенню підсумкових контрольних робіт, санкціонованих міносвіти, приватна фірма, яка надрукувала відповідь до цих робіт, отримала 25-30 мільйонів гривень (65-70 гривень заплатили батьки за кожен примірник (решебник).

З іншого боку, ці роботи прирівнювали до повернення у 5-8 класи письмових іспитів.

Втім, у Міносвіти запевнили, що учні, які з певних причин були відсутні при написанні робіт, переписувати їх не будуть, а виконання робіт на низькому рівні не є підставою для «каральних» санкцій (не переходу до наступного класу, організації «літніх курсів», звільнення вчителя тощо).

Метою виконання робіт за єдиними завданнями у міністерстві називають визначення рівня засвоєння учнями загальноосвітніх навчальних закладів навчального матеріалу, передбаченого Державним стандартом базової загальної середньої освіти.

Зокрема, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту цікавить рівень засвоєння знань у розрізі сільських і міських шкіл; шкіл (класів), в яких певний навчальний предмет вивчався поглиблено і шкіл (класів), в яких поглиблено вивчалися інші навчальні предмети.

Вказану інформацію Міністерство планує отримати від обласних управлінь освіти до 10.06.2011 у формі підготовлених звітів.

20 червня буде подано рекомендації до проекту нового Державного стандарту змісту освіти.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути