chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті сторічну вузькоколійку пустили на металобрухт. ФОТО

03 червня 2011 о 16:14

В Іршавському районі Закарпаття розбирають вузькоколійку 1908 року. 15-кілометровий відрізок між селами Приборжавське та Кушниця демонтують працівники луганської приватної фірми.

«Першого червня мені подзвонили жителі села й розповіли, що якісь люди демонтують колію, — розповів Gazeta.ua сільський голова села Довге Іршавського району Михайло Шкелебей. – Коли під'їхав на місце, побачив працівників, які розбирали рейки й шпали. Усе порозкидали, зробили гармидер. Почав з'ясовувати. А вони вийняли документи. Пояснили, що у травні в Києві відбувся аукціон, на якому вони викупили 15-кілометровий відрізок залізниці за 400 тисяч гривень».

Сьогодні до села приїхали керівники району. Люди намагаються завадити працівникам з Луганщини забрати колію.
«Про аукціон ми нічого не знали, — сказав голова Іршавської районної ради Станіслав Сухан. – Будемо щось робити, щоб колію не вивезли з села».

Боржавська господарська залізниця введена в експлуатацію 24 грудня 1908 року. Збудована на кошти громад – акціонерів товариства та підтримана фінансово урядом Угорщини. Пережила війну, колективізацію, кризу 1994-96 років.

З 1994 року до Довгого потяг не їздить. Виконує тільки маршрут «Іршава-Хмільник». Вузькоколійка в останні роки виконує роль туристичного об'єкту.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути