chrome firefox opera safari iexplorer

Кременецький районний краєзнавчий музей

  • Тернопільська обл.,
    м Кременець, вул.Шевченка, 90

  • тел. (03546) 2-27-38
Варто побачити: кольчугу руського воїна, середньовічні мечі, українські грошові знаки часів революції 1917-1920 років, першодруки творів польського поета Ю. Словацького, особисті речі українського композитора М.Вериківського, полотна Ж.Сафонова, А.Лазарчука, В.Галімського та інших відомих митців.
Про музей:

Кременецький краєзнавчий музей — науковий культурно-освітній заклад у місті Кременець Тернопільської області. Музей створений у березні 1937 року з ініціативи польських учених Ф. Мончака та З. Опольського. Деякий час знаходився у приміщені колишнього ліцею.

Від 1950 року — в будинку на вул. Шевченка, 90, праве крило якого входить до комплексу будівель 18 століття. Ліве добудоване на початку 20 століття.

У 16 залах Кременецького районного краєзнавчого музею — 5,5 тис. експонатів. Фонди закладу налічують понад 50 тисяч одиниць.

Експозиції музею докладно розповідають про природу, історичне минуле й сучасне життя краю. В одному із залів висвітлюється перебування на Кременеччині восени 1846 року Тараса Шевченка і вшанування його пам»яті.

В музеї можна побачити цікаві ентомологічні, палеонтологічні, археологічні, нумізматичні колекції, старовинну зброю, предмети побуту, вироби майстрів народної творчості.

Структурним  підрозділом  Кременецького  краєзнавчого  музею  є  меморіальний  музей художника І. Хворостецького в місті Почаєві.

 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути