chrome firefox opera safari iexplorer

Кременецький районний краєзнавчий музей

  • Тернопільська обл.,
    м Кременець, вул.Шевченка, 90

Варто побачити: кольчугу руського воїна, середньовічні мечі, українські грошові знаки часів революції 1917-1920 років, першодруки творів польського поета Ю. Словацького, особисті речі українського композитора М.Вериківського, полотна Ж.Сафонова, А.Лазарчука, В.Галімського та інших відомих митців.
Про музей:

Кременецький краєзнавчий музей — науковий культурно-освітній заклад у місті Кременець Тернопільської області. Музей створений у березні 1937 року з ініціативи польських учених Ф. Мончака та З. Опольського. Деякий час знаходився у приміщені колишнього ліцею.

Від 1950 року — в будинку на вул. Шевченка, 90, праве крило якого входить до комплексу будівель 18 століття. Ліве добудоване на початку 20 століття.

У 16 залах Кременецького районного краєзнавчого музею — 5,5 тис. експонатів. Фонди закладу налічують понад 50 тисяч одиниць.

Експозиції музею докладно розповідають про природу, історичне минуле й сучасне життя краю. В одному із залів висвітлюється перебування на Кременеччині восени 1846 року Тараса Шевченка і вшанування його пам»яті.

В музеї можна побачити цікаві ентомологічні, палеонтологічні, археологічні, нумізматичні колекції, старовинну зброю, предмети побуту, вироби майстрів народної творчості.

Структурним  підрозділом  Кременецького  краєзнавчого  музею  є  меморіальний  музей художника І. Хворостецького в місті Почаєві.

 

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...