chrome firefox opera safari iexplorer

Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в’язнів

  • м. Тернопіль,
    вул. Коперника, 1
  • (03522) 22-54-76
  • вівторок - п'ятниця - 10.00 - 17.00 без обідньої перерви
Про музей:

Музей політичних в'язнів — історико-меморіальний музейний заклад, діє від 14 жовтня 1996 року.

Засновником музею виступив Інститут національного відродження України та Тернопільська обласна спілка політв'язнів і репресованих України. Заклад розташований у приміщен­ні колишнього слідчого ізолятора КДБ (28 камер). Експозиція відтворює режим утримання політичних в’язнів, методи допитів, перебування ув'язнених у таборах.

Серед експонатів — карта СРСР із за­значенням місць розташування спеціальних таборів, стенди життєписів керівників збройного підпілля Д.Клячківського, О.Польового, В.Сидора, Р.Шухевича та інших, речі політ­в'язнів, фотографії та біографії провід­ників ОУН і УПА, листівки 1940—1950 років, світлини з унікального фотоархіву УПА, знай­деного 1999 р. в Івано-Франківській області, матеріали про репресії 1939-­41 рр. у Західній Україні.

З ініціативи працівни­ків музею виготов­лено й встановлено барельєф на вулиці Омеляна Польового і присвячену жертвам політрепресій 1945-86 пам'ятну стелу на фасаді будинку колишнього управління КДБ, впорядковані могили УСС у Тернополі та ін.

 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути