chrome firefox opera safari iexplorer

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця»

  • о. Хортиця, м. Запоріжжя
  • (0612)224-36-91; 52-73-17
  • щоденно
Про музей:

На території Національного заповідника «Хортиця» починаючи з листопада 2004 р. триває будівництво історико-культурного комплексу Запорозька Січ».

Загальна територія історико-культурного комплексу “Запорозька Січ” сягає 3 гектарів. Місцем розташування новостворюваної Січі обране мальовниче північно-східне узбережжя Хортиці, з якого відкривається чудовий краєвид на греблю Дніпрогесу, скелі та острови, що нагадують колишні грізні дніпровські пороги.

Комплекс розділяється на дві різновеликі частини – більший “Внутрішній Кіш” та менший “Зовнішній”. В комплексі функціонують як об’єкти експозиційного призначення, в яких шляхом наукової реконструкції відтворині інтер’єри козацьких жител (курінь та будинок кошового отамана), офіційних та освітніх установ (військова канцелярія та січова школа), які мали місце бути на Запорозьких Січах. Центральний об’єкт комплексу — трибанна церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Споруди “Зовнішнього Кошу” носять рекреаційний (корчма) та інтерактивний характер (діючі кузня і гончарне виробництво). За зразки фортифікаційних споруд козацького часу правлять три вежі (в’їзна, вежа до Дніпра, вежа-дзвіниця), рови та земляний вал, укріплений частоколом.

Формування фондового зібрання «Запорозької Січі» триває і сьогодні.

 

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути