chrome firefox opera safari iexplorer

Україна посіла 110 місце в рейтингу стабільності країн світу

20 червня 2011 о 14:27

У понеділок, 20 червня, Фонд миру оприлюднив щорічний рейтинг найбільш нестабільних держав світу. Україна посіла 110 місце в рейтингу, на першому місці опинилась африканська держава Сомалі.

Варто зазначити, що Україна випередила Росію, яка посіла 82 місце і Білорусь — 83 місце. Поруч з Україною у списку нестабільних країн розташувались Лівія і Самоа.

Всього в рейтингу Фонду миру беруть участь 177 країн. Їх добробут оцінюється за 12 параметрами, серед яких економічні і політичні успіхи, ступінь легітимності влади, демографічний розвиток і рівень громадянських свобод в тих або інших країнах. Всі показники оцінюються за десятибальною шкалою. Для підготовки максимально об'єктивної оцінки кожного з них експертами Фонду миру досліджуються тисячі різних документів. Чим вище місце тієї або іншої держави в цьому рейтингу — тим вище його нестабільність.

Виходячи з оприлюдненого рейтингу, найбільш нестабільними державами в світі як і раніше залишаються африканські держави, друге місце в рейтингу посідає Чад, третє — Судан, на четвертому опинилась Демократична Республіка Конго. Після них йдуть Гаїті, Зімбабве, Афганістан, Центральноафриканська республіка, Ірак, замикає десятку найбільш нестабільних країн світу Кот-д'Івуар.

Найбільш стабільною країною, згідно з рейтингом, виявилася Фінляндія, за нею йде Норвегія, Швеція, Швейцарія, Данія, Нова Зеландія, Ірландія Люксембург, Австрія і замикає десятку найстабільніших країн Канада.

Як повідомляють представники фонду, даний рейтинг складений з метою привернути увагу до розробки ідей для зміцнення стабільності в світі. «Ми сподіваємося, що індекс буде стимулювати до дій для зміцнення стабільності в світі, а також для зміцнення безпеки», — йдеться на сайті фонду.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути