chrome firefox opera safari iexplorer

Фестиваль ковальського мистецтва у Житомирі

27 червня 2011 о 09:29

У Житомирі відбувся Другий Всеукраїнський фестиваль ковальського мистецтва.

У ньому взяли участь майстри з усієї України. Серед них, відомі ковалі з Києва (Сергій ФІРСОВ), Львова (Святослав ЛЕВ), Донецька (Віктор МІХАЛЬОВ).

Зокрема, під час триденного фестивалю своє мистецтво продемонстрували представники творчої династії ковалів Артем ВОЛЬСЬКИЙ та Олексій КРИВОРУЧЕНКО.

Головним дійством стала робота на спільним проектом — виготовлення ковалями залізної декоративної композиції «Як ковалі щастя кували», яку передано у подарунок Житомиру.

Також ковалі проводили для житомирян та гостей міста майстер-класи.

Фестиваль відвідало кілька тисяч житомирян.

На святі виступили також члени військово-історичного клубу «Золота шпора», продемонструвавши власноруч виготовлені костюми часів Київської Русі та мистецтво лицарського бою часів середньовіччя.

Сьогодні представники обласної та міської влади вручили дипломи учасникам фестивалю, після чого відбулося його театралізоване урочисте закриття.

 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути