Літо тільки почалося, а київські каштани вже сохнуть — чимало з них стоять з бурими листям.
У «Київзеленбуді» кажуть, що дерева страждають від високої температури повітря, загазованості навколишнього середовища, а також застосування взимку реагентів, які скупчуються навколо стовбура дерева, тим самим підвищуючи кислотність грунту, пише «Комсомольська правда».
Є ще одна проблема, яка особливо проявилася в останні роки, — каштанова міль. Комаха виїдає пластину листя, від чого те осипається вже в середині літа.
За словами провідного інженера декоративних культур «Київзеленбуду» Олександра Мілейка, щоб не загинути, дерева змушені повторно викидати листя. У результаті рослини хворіють і через кілька років гинуть.
Щоб урятувати дерева, столичні комунальні служби вирішили застосувати новітній стимулятор «Сезам», розроблений вітчизняними фахівцями.
«Препарат стимулює розвиток мікроорганізмів у грунті, через що коренева система набагато краще розвивається. До того ж стимулятор нешкідливий для людини», — розповів Мілейко.
Використовують «Сезам» двома способами: обробляють листя і вводять в грунт.
За словами Мілейка, зараз вже обробили декілька сотень дерев, в основному в Голосіївському районі. Результати позитивні. Якщо препарат пройде всі тести, його масово закуплять вже до початку осені.
Ще один спосіб перешкодити знищенню каштанів — замінити їх на більш стійкі види. Найкраще для цього підходить каштан з червоним цвітінням.
Він більш витривалий, ніж класичний «білий».
Комунальники уже восени планують на кількох вулицях замінити дерева.