chrome firefox opera safari iexplorer

У Сімферополі тривають протести проти вирубки дерев

29 червня 2011 о 10:04

У середу в Сімферополі проходить нова акція проти вирубування дерев у центрі міста. Протест організовують інтернет-активісти через соціальну мережу Фейсбук. Минулого тижня три десятка журналістів, громадських активістів і місцевих мешканців на кілька годин заблокували роботи з масової вирубки дерев у центрі Сімферополя. Однак, комунальні служби продовжують знищувати зелені насадження. В середу о 10 ранку сімферопольці знову збираються, щоб захистити свої каштани.

На подію «Акція на захист зелених дерев на вулиці Горького» у Фейсбуці зареєструвалося півсотні людей, приблизно стільки ж написали, що «можливо прийдуть». Публічні громадські заходи, організовані через соціальні мережі в інтернеті, – нове явище в Криму. Попередня така акція, що пройшла 23 червня, зібрала лише три десятка осіб, однак, через участь у ній журналістів отримала значний розголос. Після цього мер міста Віктор Агєєв особисто взяв участь у посадці нових дерев замість зрубаних, запросивши на подію журналістів із державного телеканалу і провладних газет.

<Цього разу ініціативу виявили пересічні жителі Сімферополя, які скористалися попереднім досвідом залучення можливостей соціальних мереж інтернету. Журналістка Юлія Вербицька минулого тижня прив’язувала себе до дерев, не даючи їх зрубувати, а тепер каже, що зараз акція на захист каштанової алеї на вулиці Горького триває зусиллями інтернет-активістів.

«Якщо спершу на захист дерев виступили журналісти, то сьогодні цю ідею підхопила громадськість – все пішло через соціальну мережу, люди самоорганізувалися і в середу виступають з протестною акцією. Ми, журналісти, вже не маємо до цього жодного відношення, але прийдемо висвітлювати цей захід», – сказала Юлія Вербицька.

Громадські активісти пропонують провести публічні громадські слухання

Очікується, що на нову акцію прийде значно більше людей, ніж минулого разу. Разом з тим, інтернет-активісти кажуть, що акція є стихійною, а тому владу про неї офіційно не попереджають. Водночас, відомо, що готується звернення до депутатів Сімферопольської  міськради з вимогою призупинити реконструкцію вулиці Горького, що супроводжується знищенням зелених насаджень, і провести публічні громадські слухання.

За даними місцевої преси, подібна реконструкція очікує ще кілька центральних вулиць Сімферополя, мальовничу набережну річки Салгір і Гагарінський парк.

Ще однією особливістю протестів проти вирубки насаджень у центрі міста, місцеві оглядачі назвали участь у них людей різної національності і часом протилежних політичних поглядів.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути