chrome firefox opera safari iexplorer

Перелік скасованих Кабміном платних послуг у вишах

15 жовтня 2010 о 19:58

Уряд оприлюднив Постанову №939 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №796». Згідно з цим документом, змін зазнали 8 позицій.

Скасовано платні послуги за:

1. Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

2. Здійснення навчальним закладом підсумкового контролю під час:
а) переведення відповідно до законодавства студента, курсанта з одного навчального закладу до іншого в разі наявності відмінностей у навчальних планах за напрямом підготовки чи спеціальністю, за якими особа навчалася раніше, і навчальних планах за напрямом підготовки чи спеціальністю, за якими студент, курсант буде навчатися (зокрема щодо: переліку дисциплін; — обсягу годин або форм підсумкового контролю під час вивчення однакових дисциплін — змісту дисципліни, з якої студент, курсант був оцінений за попереднім місцем навчання, і відповідної дисципліни навчального плану, за яким студент, курсант буде навчатися); б) поновлення на навчання студента, курсанта, який був відрахований, за умови самостійного вивчення ним дисциплін (предметів);

3. Проведення лабораторних занять для студентів, курсантів у разі, коли такі заняття пропущені без поважних причин.

4. Надання у користування документів з читальних залів та відділів зберігання фондів понад установлені навчальними закладами строки, зокрема у неробочий час (вечірні та нічні години, вихідні, святкові дні, канікули).

5. Вилучення та реалізація частини бібліотечного фонду, що не використовується, дублетних документів, надання у користування документів на заставній та компенсаційній основі (у разі обслуговування користувачів, які не навчаються і не працюють у відповідному навчальному закладі; перевищення встановлених навчальним закладом строків користування, втрати або заподіяння користувачами бібліотеки шкоди документам).

6. У сфері міжнародного співробітництва: за видачу архівних довідок, витягів з навчальних планів, адміністративних довідок особам, які від’їжджають за кордон.

7. Проведення понад обсяги, встановлені навчальними планами, з видачею або без видачі відповідних документів про освіту консультацій за науковим, технічним, художнім, туристичним, екологічним, спортивним, оздоровчим та гуманітарним напрямами;

Окрім того, тепер платити за користування Інтернетом, локальними мережами або базами даних та пошукових систем, користування електронною поштою будуть лише ті, хто не працює і не навчається у відповідному навчальному закладі.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути