chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти присвятить Перший урок темі: «Україна – наш спільний дім»

08 липня 2011 о 13:02

Міністерство освіти і науки рекомендує навчальним закладам присвятити Перший урок у навчальному році 20011-2012 відзначенню 20-ї річниці незалежності України, за темою: «Україна – наш спільний дім».

У методичних рекомендаціях, підготовлених міністерством, зазначено, що при виборі форм, місця, методів проведення уроку слід ураховувати кількість учнів, тип навчального закладу тощо. Рекомендовано провести цей урок на базі шкільних, краєзнавчих музеїв для окремого класу, паралелі чи всієї школи.

Важливо, наголошено в рекомендаціях, щоб учні знали та розуміли події початку 90-х років ХХ ст. і могли висловлювати власну думку щодо них.

У методичних рекомендаціях уточнюється тематика проведення Перших уроків диференційовано: для 1-х, 2-4-х класів, а також для учнів середньої ланки та 9-11-х класів.

За традицією, перед початком нового навчального року в усіх середніх навчальних закладах буде проведено урочисту загальношкільну лінійку, присвячену 1-му вересня – Дню знань. Як ноу-хау міністерство рекомендує «по можливості, для підкреслення урочистості події випустити в небо по 20 повітряних кульок із тематичними написами».

У зв’язку з тим, що в нинішньому році Україна також відзначає 450-річчя створення Пересопницького Євангелія, яке, за текстом рекомендацій, «справедливо називають українською Першокнигою – національним надбанням, символом духовного відродження України», рекомендовано на Першому уроці нагадати учням, що на Пересопницькому Євангелії й Конституції присягають на вірність народові України Президенти Української Держави під час інавгурації, пише Освіта.ua.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини освіти Освічена

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути