chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі майже 200 шкіл та дитячих садків стали двомовними

11 липня 2011 о 16:29

Одеська міськрада дозволила 78 школам і 120 дошкільним установам вести навчання українською і російською мовами. Це рішення депутати міськради прийняли 8 липня в ході сесії.

Своїм рішенням міськрада внесла відповідні зміни до статутів 198 установ освіти (дитячих садків, загальноосвітніх шкіл, ліцеїв і шкіл-інтернатів).

Відповідно до внесених змін, ці навчальні заклади з 1 вересня можуть вести навчально-виховний процес двома мовами.

Нагадаємо, 31 травня й 17 червня виконавчий комітет Одеської міськради двома рішеннями прийняв проекти про навчання українською і російською мовами в 78 школах і 120 дошкільних установах.

8 квітня Одеська міська рада затвердила «Програму збереження й розвитку російської мови в місті до 2015 року», що передбачає введення в освітній процес російської мови як однієї з основних, а також збільшення кількості російськомовних шкіл і дошкільних установ, закупівлю літератури й підручників російською мовою для шкіл тощо.

Як відомо, в Одесі функціонує близько 130 загальноосвітніх шкіл.

Нагадаємо, раніше мер міста Олексій Костусєв заявляв, що в Одесі ліквідовані усі українські школи.

Костусєв наголосив, що «Одеса — це російськомовне місто, і наша культура, вона російськомовна». «Якщо в Одеси відібрати російську мову, Одеса втратить самобутність, вона перестане бути Одесою. Великі наші одесити, великі письменники, ми знаємо всі їхні імена, вони творили, писали російською мовою», — нагадав мер.

5 травня

Інші дати
Народився Сидір Воробкевич
(1836, м. Чернівці – 1903) – український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог.
«Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, Тільки камінь має. Як ту мову мож забути ? Котрою учила Нас всіх ненька говорити Ненька наша мила ?» (Сидір Воробкевич)
Розгорнути
Народився Юрій Липа
(1900, м. Полтава – 1944) - громадський діяч, письменник, історіософ, публіцист.
Розгорнути