chrome firefox opera safari iexplorer

Депутати хочуть перелічити вік Києва

13 липня 2011 о 12:11

Столичні депутати вирішили перелічити вік Києва. Проект рішення про створення комісії істориків, які повинні будуть визначити реальну дату заснування міста, винесуть на найближче засідання.

Як пише газета Сегодня, ініціатор рішення, голова комісії з культури Олександр Бригинець, вважає, що Київ може виявитися старшим від єгипетських пірамід, яким більш як 4,5 тисяч років. У свою чергу історики стверджують, що, якщо почати перелічувати дати, то Київ може виявитися молодшим (в цьому році столиця відзначила 1529-річчя).

«Багато історичних дат, на жаль, мають „совковий“ відтінок. Це відноситься і до дати заснування Києва, саме тому профільний інститут повинен провести відповідні археологічні роботи, а КМДА повинна виділити гроші на проведення робіт», — пояснює Бригинець.

«1529 років — це максимальний вік столиці», — сказав газеті директор Інституту археології Петро Толочко. Його підтримує і київський історик Олександр Анісімов: «Якщо ми почнемо робити капітальне дослідження, то виявиться, що місту не більш ніж 1200 років! Це якщо лічити за загальноприйнятою схемою, як місце з безперервним міським поселенням. Я думаю, що це спекуляція. Депутати хочуть напередодні Євро-2012 приймати гостей, як найстаріше місто в світі».

Між тим, в Центрі археології Києва виступають за перелічування.

«Зараз ніяких нових матеріалів на доказ того, що Київ старший від свого позначеного віку, ми не маємо. Але розкопки на Старокиївській і Замковій горах проводити потрібно. Так ми б змогли докопатися до істини», — сказав виданню директор Центру Михайло Сагайдак. Він зазначив, що такі розкопки триватимуть не менш ніж п'ять років і обійдуться місту в мільйони гривень.

Офіційно ж, нагадаємо, столиця цього року відзначила 1529-річчя. Екс-мер столиці Валентин Згурський, при якому вперше місто відзначило свій день народження — 1500 років, також підтримує ідею перелічити вік столиці.

«Коли ми їхали на Раду ЮНЕСКО, на якій мали вирішити питання з віком Києва, ми мали дані, що Києву, Київській Русі — 2700 років ... Я багато виступав і доводив. Але вчені ЮНЕСКО весь час нас омолоджували. У якийсь момент Патон, який був зі мною, каже: „Валю, погоджуйся на 1500 років, інакше зроблять ще молодший“. І я погодився», — розповів газеті Сегодня Згурський.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути