chrome firefox opera safari iexplorer

У Криму прихильників незалежності України більше, ніж на Сході країни

16 липня 2011 о 22:11

Кількість прихильників незалежності України в Криму за 20 років зросла до 71% і вже перевищує кількість прихильників суверенітету на Сході країни.

«Якщо врахувати, що серед кримчан найбільший відсоток етнічних росіян, які мають у Росії родичів, то можна припустити, що вони отримують більше інформації про стан справ там, ніж жителі східних областей, і менш схильні до об’єднання з Росією, не бажаючи, очевидно, встановлення у нас таких самих порядків», — уважає президент Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Валерій Хмелько.

Згідно з даними КМІС, у Криму хочуть відмежуватися від Росії візами та митницями всього 5%, а бажають жити в незалежній, але дружній з Росією державі 66%, — разом виходить, що незалежність Україні підтримують 71% кримчанин. А за те, щоб об'єднатися з Росією в одну державу (фактично проти державної незалежності України) висловлюються 27%. У 1991 році в Криму за незалежність України проголосувало 36,6% дорослого населення, а проти — 28,5%.

У Харківській області за те, щоб у нашої країни були з Росією закриті кордони, з візовим і митним контролем, висловлюється лише 1,1% респондентів, у Донецькій — 3,3%, у Луганській — 1,5%. Об'єднатися з Росією в одну державу хотіли б 35,5% опитаних у Харківській області, 40,0% — у Луганській і 34,7% — у Донецькій.

Докладніше про результати 20-річного моніторингу КМІС підтримки незалежності Україна читайте у статті Ірини Кириченко «Суверенітет: залежність від себе» у свіжому числі «Дзеркала тижня. Україна»

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути