chrome firefox opera safari iexplorer

У дерев’яну церкву на Волині влучила блискавка

19 липня 2011 о 09:55

О 01.20 19 липня у с. Клюськ Турійського району Волині від грозового розряду блискавки загорілася верхня частина куполу Церкви Пресвятої Богородиці Московського патріархату.

Про це ЗІКу  повідомили у прес-службі МНС.

О 02.30 три відділення Державної пожежної охорони пожежу ліквідували. Жертв і постраждалих немає.

Церква, у яку влучила блискавка, дерев’яна, збудована у 1913 році.

Довідка (за матеріалами «Волинь Православна»)

Село Клюськ розташоване за 7 кілометрів від районного центру смт Турійськ і за 2,5 км на північ від шосейної дороги Турійськ – Рожище.

Село є дуже давнім, перша писемна згадка про нього припадає на середину ХVI ст. Під час ревізії Луцького замку в 1545 році встановлено, що село належало землевласникові Іванові Клюському, який платив податок від 6 димарів і 8 городників.

На території села знаходиться церква Покрови Пресвятої Богородиці, будівництво якої розпочате у 1913, а завершене у 1920 році. Попередня церква, збудована у 1784 році на місці старої, знаходилась поза межами села. Частину матеріалів із старої церкви використали для будівництва нового храму. На місці старої церкви тривалий час стояв хрест, а місце цвинтаря було огороджене. Після створення колгоспу те місце переорали і зрівняли з полем.

За свідченням людей та виходячи з документальних джерел, церква була закрита лише з 1939 по 1941 рік. Весь наступний час храм був осередком віри православної для жителів навколишніх сіл та селища Турійськ.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі