chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні з'явиться новий рід військ

20 липня 2011 о 15:13

У Збройних силах України планують сформувати окремий рід військ — Сили спеціальних операцій. Про це повідомив начальник Генерального штабу — Головнокомандуючий ЗСУ генерал-полковник Григорій Педченко.

З його слів, Сили спеціальних операцій створять для підвищення можливостей ЗСУ з участі в антитерористичних та інформаційно-психологічних операціях, забезпечення безпеки національного морського судноплавства, захисту життя та здоров'я громадян і об'єктів власності за межами України.

Також Педченко зазначив, що одним з важливих елементів Концепції подальшого реформування й розвитку ЗСУ на період до 2017 року є продовження вдосконалювання системи управління, у перспективну основу якої буде покладено принцип єдиного керівництва угрупованнями військ.

Так, у перспективі передбачено розформування чотирьох проміжних органів управління, об'єднання органів управління оперативного рівня, а також проведення функціонального перерозподілу бойового складу ЗСУ за призначенням в мирний час.

Військові колективи буде розділено на сили постійної готовності, сили бойового чергування й сили нарощування, вони матимуть відповідний рівень укомплектованості особовим складом, озброєнням, військовою технікою та матеріально-технічними засобами.

Як повідомив начальник Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Аскаров, для забезпечення можливості ефективного застосування Збройних сил у різних ситуаціях передбачено поступовий перехід від видового до міжвидового принципу їхньої організаційної побудови. У зв'язку з цим планують створення двох оперативних командувань «Південь» і «Захід».

З метою стримування, локалізації та ліквідації збройних конфліктів, які можуть виникнути в короткий термін і мати швидкоплинний характер, передбачено створити в складі Збройних сил України Корпус швидкого реагування.

Також передбачають якісно змінити стан озброєння та військової техніки ЗСУ і на кінець 2017 року мати до 30% нових або модернізованих зразків.

Інтенсивність заходів бойової підготовки планують підвищити в середньому удвічі й надати їм міжвидового характеру.

Як повідомляли раніше, міністр оборони Михайло Єжель припустив повний перехід на контрактну армію тільки після 2021 року. Однак Генштаб пізніше заявив, що до 2015 року в українській армії вже буде 80-90% контрактників.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути