chrome firefox opera safari iexplorer

Знищено унікальну фабрику «Петриківський розпис». Відео

27 липня 2011 о 10:03

На Дніпропетровщині знищили фабрику «Петриківський розпис», на якій упродовж півстоліття виготовляли розписані вручну сувеніри, повідомляє «5 канал».

Невідомі демонтували станки та преси. Майстри кажуть – унікальне обладнання відновити неможливо.

Тетяна Сердюк ледь стримує сльози - фабриці вона віддала більшу частину життя. Працювала навіть, коли вийшла на пенсію. Каже – виробництво стоїть вже майже два роки - за борги відімкнули світло. А півроку тому з фабрики зняли охорону - проте люди часом приходили на робочі місця, сподівалися: ось-ось запрацює.

Сергій Дрешпак, колишній головний художник ДП «Петриківський розпис»: "Це ми знаходимося в самому серці фабрики – пресовий цех, який пресував всю сувенірну продукцію, яка випускалася на фабриці".

У неділю працівники колишньої фабрики побачили, як невідомі демонтують преси у цеху заготівок. Робітники кажуть — уражені масштабами руйнувань.

Станіслав Маркіяненко, колишній пресовщик ДП «Петриківський розпис»: "Ми робили, і могли б робити, якби не натворили цього ті, хто це натворив. Остановилися тому що всього навсього була отключена електроенергія, а сьогодні входя в цей цех, я бачу кабеля вирізані, це вже обесточено усе підприємство".

За радянських часів на фабриці працювали близько  півтисячі людей. Петриківські тарілки, скарбнички та інші сувеніри — були візитівкою України, їх експортували до 80 країн світу. Десять років тому  фабрику приватизували. Люди кажуть — останні кілька років діяв лише цех із виготовлення сировини, ще двадцять майстрів — розписували тарілки вдома. Нині правоохоронці з"ясовують — хто саме демонтував обладнання.

Олександр Гриценко начальник Петриківського районного відділу міліції: "Зарегистрировано, выехала следственно-оперативная группа, ведется расследование… ищем владельца, вроде бы он находиться в Киеве, уточняем, чтоб определить сумму ущерба".

Телефони власників у київському офісі мовчать. Районна ж влада каже — підприємство не працювало за профілем уже десять років, а його продукція — попиту не мала.

Володимир Муха голова Петриківської районної адміністрації: "Данное предприятие не используется по назначению с 2001 года, а в 2001 по 2008 году данное предприятие сдавалось в аренду под изготовление продукции не связанной с Петриковской росписью".

Чиновники кажуть - демонтаж фабрики не зашкодить традиціям петриківського розпису. Адже близько 200 місцевих мешканців розмальовують тарілки у себе вдома. Також — є центр народного мистецтва, в якому  працюють чотири десятки майстрів.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути